Intensjonsavtale for Sevan Drilling

Publisert 18. februar 2013
Sevan Drilling har inngått en intensjonsavtale med en operatør i den amerikanske delen av Mexicogolfen.

,

Avtalen er en tre-års charterkontrakt som innebærer leie av en rigg som for tiden er under konstruksjon. Leieraten er anslått å være på omlag 500.000 dollar per dag, eller 2,7 millioner kroner etter dagens kurs. Sevan Drilling har til hensikt å etablere et kontor i USA for å støtte riggoperasjonene.

De endelige vilkårene i kontrakten forventes å være på plass i løpet av de kommende ukene. Det kan imidlertid ikke garanteres at en endelig avtale blir inngått.

Sevan Drilling er en internasjonal boreentreprenør som spesialiserer seg på ultradypt vann (UDW) segmentet. Selskapet har kontorer i Oslo, Arendal, Singapore og Rio de Janeiro og har 185 ansatte.

Siste fra forsiden

+

Har tatt Havstjerne CCS ett steg nærmere utbygging

+

Lover å blokkere MDG i oljepolitikken

Satte norsk rekord: – Stort potensial i lange, kompliserte brønner

Kommentar
Helge Keilen
Redaktør, Offshore Media Group

Tøffere tider – igjen

+

Havtil har politianmeldt Equinor – fraktet kjemikalier i bøtter

+

Vinner mer jobb til Deepsea Mira i Namibia

Database

Petro Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Petro Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger