PGNiG godkjent som operatør for Polaris-lisensen

Foto: Glenn Stangeland
Publisert 3. januar 2024

Energidepartementet har godkjent PGNiG Upstream Norway som operatør og partner med Horisont Energi i Polaris-lisensen, CO2-lageret i Barentshavet.

– Med PGNiG Upstream Norway på plass som operatør og partner i Polaris, så har vi et sterkt fundament for å realisere det potensialet Polaris har til å redusere utslipp i industriell skala. Vi har hatt et godt samarbeid med teamet så langt og ser frem til å fortsette å utvikle dette gode partnerskapet fremover, sier Bjørgulf Haukelidsæter Eidesen, administrerende direktør i Horisont Energi.

  Horisont Energi og PGNiG har hver en eierandel på 50 prosent i CO2-lisensen EXL003 Polaris, som skal levere CO2-lagring til Barents Blue prosjektet til Horisont Energi og Fertiberia og andre CO2-kunder.

Deres oppkjøpsraid i Norge har bidratt til å gjøre Polen uavhengig av russisk gass

Siste fra forsiden

Annonse

Glem nykjøp – her sveiser de verdi tilbake i utstyret ditt

ANNONSØRINNHOLD FRA CASTOLIN TRIO
+

Følger opp funn i Norskehavet – klar for å bore Hoffmann

TFO2025: – Aldri før et større areal

+

Aker BP har gjort et funn i Skarv E-prospect

+

Miljødirektoratet anmelder Njord-utslipp til politiet

+

Fugleradar på 325 kg falt ned

Database

Energi24 Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Energi24 Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger