Aibel tildelt kontrakt for oppgradering av Petrojarl 1

Foto: Teekay
Publisert 21. august 2017

FPSO-en Petrojarl 1 skal innom Aibel, før den drar til Brasil.

Det får Petro.no bekreftet av Aibel.

Petrojarl 1 ble frem til 2013 brukt på Statoils Glitne-felt og skal nå på en femårskontrakt med Queiroz Galvão på Atlanta-feltet i Santos-bassenget.

Nederlandske Damen har fullført ombyggingen av Petrojarl 1 og har levert skipet til Teekay Offshore.

Prosjektet har tatt to år, og over halvparten av prosessutstyret om bord på skipet er byttet ut. Nå går turen innom Aibel – før den starter på nye oppdrag.

Oppdatert: Petrojarl 1 er forventet å ankomme i slutten av august og ligge til kai i cirka én måned, skriver Aibel på sine nettsider.  De skal ferdigstille skipet slik at det blir klart til å koples opp på feltet senere i høst. Arbeidet omfatter blant annet testing og igangkjøring av systemene ombord.

Siste fra forsiden

+

COSLInnovator har ankommet Westcon Yards – klargjøres for jobb i Norge

+

VG: Equinor gransker gassutslipp etter at ansatte på Melkøya ble syke

Positive resultater for avgrensningsbrønnen for Havstjerne CO2-lagring

Sikrer milliardkontrakt for understell til tysk vindplattform

+

Transocean Spitsbergen skal bore tre brønner på Irpa

Løsning for offshorehelikoptrene – unngår flyforbud

Database

Energi24 Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Energi24 Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger