GMC Yards med spennende rammeavtale

GMC har inngått rammeavtale med Marcas om å kunne bruke GMC sine fasiliteter på Buøy i forbindelse med reparasjon, klassing og oppgradering av fartøyer for Marcas sine samarbeidsrederier.
Avtalen innebærer at rederier med virksomhet rundt Nordsjøbassenget og Baltikum vil få et fordelaktig tilbud om å benytte GMC sine to tørrdokker på Buøy i Stavanger.
I følge Luca Vignale, commercial director i Marcas, ble GMC valgt fordi dokkene har høy kapasitet og attraktiv beliggenhet, samtidig som rederiene får tilgang til hele GMC-gruppens produktløsninger og tjenester innen reparasjon, klassing og oppgradering av fartøyer.
Marcas er en del av V.Ships Group og samarbeider om innkjøp for en rekke rederier med til sammen 1700 fartøy. Avtalen innebærer at rederier med virksomhet rundt Nordsjøbassenget og Baltikum vil få et fordelaktig tilbud om å benytte GMC sine to tørrdokker på Buøy i Stavanger.
Les også: GMC oppgraderer dette kabelfartøyet for Nexans

Sales & Business Development Manager GMC Yards
Til Petro.no uttaler Tore Sperre fra GMC Yards at avtalen er spennende og gir muligheter for selskapet både på kort og lengre sikt. Marcas opererer over hele verden, men for GMC er trafikken rundt Nordsjøbassenget, Baltikum og til en viss grad Færøyene det som vil kunne gi GMC Yards oppdrag i første omgang.