Milliardkontrakt til IKM Gruppen – sikrer jobb for 50-70

Johan Sverdrup-feltet i Nordsjøen. (Foto: Ole Jørgen Bratland)
Publisert 22. mars 2025

IKM Gruppen har blitt tildelt en kontrakt for PRSI Pool Base Services -Pipeline Repair and Subsea Intervention av Equinor.

Kontrakten har en varighet på fire år, med to opsjoner på ytterligere to år hver. Samlet kontraktsverdi er estimert til cirka 1,6 milliarder kroner. Arbeidet under kontrakten vil sysselsette 50-70 ansatte, og forberedende arbeid med rekruttering og planlegging starter umiddelbart, melder IKM.

Arbeidet vil bli utført i Equinors fasiliteter på Killingøy i Haugesund samt offshore på norsk sokkel og i ulike internasjonale områder.

Arbeidet utføres i tett samarbeid med Equinor og består av ledelse, administrasjon og operasjon av PRSI Pool Base, inkludert vedlikehold, studier, engineering, innkjøp, fabrikasjon, testing og operasjon av ulike typer utstyr for reparasjon av rørledninger samt subsea-intervensjon.

Siste fra forsiden

Dødsulykke på Mongstad

+

Disse to plattformene nærmer seg siste olje

+

Tar over operatørskapet når Afrodite skal avgrenses

+

Bruker COSLProspector for å finne mer olje til Johan Castberg

+

To års utsettelse av frister for Iroko-lisensen

+

Skal investere 5 milliarder kroner i nytt gassprosjekt på Troll

Database

Petro Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Petro Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger