Brudd i forhandlingene på flyteriggavtalen

FOTO: John Økland
NTB
Publisert 20. mai 2022
Det ble natt til fredag brudd i forhandlingene mellom Industri Energi og Norges Rederiforbund (NR) i tariffoppgjøret for flyteriggansatte.

Dermed går oppgjøret til mekling hos Riksmekleren.

Forhandlingene som har pågått i Oslo i to dager, omfatter forbundets medlemmer på flyttbare offshoreinnretninger, samt plattformboring på permanent plasserte innretninger på norsk sokkel. Dato for mekling er ikke fastsatt.

– Vi har hatt drøftinger, men avstanden mellom partene er for stor til at vi kunne komme i havn med oppgjøret nå, sier forbundsleder Frode Alfheim.

Flyteriggavtalen omfatter om lag 4.300 Industri Energi-medlemmer som jobber i selskaper som Maersk Drilling, Transocean, Odfjell Drilling, Seadrill, Dolphin Drilling, Saipem, Rowan/Valaris, KCA Modu, Archer, Teekay, Noble, Sodexo, ESS, 4 service offshore og noen mindre selskaper.

Siste fra forsiden

+

Nå har Odfjell valgt verft for sine to siste klassinger

Får grønt lys for letebrønnen Garantiana NV

+

Anslår nedstengning i oktober 2026

+

Foringsrør falt ut av elevator

+

Forbereder fjerning av Heimdal-plattform

+

Tvungen lønnsnemnd – streiken avsluttet

Database

Energi24 Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Energi24 Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger