Publisert 23. desember 2019

Equinor og Rosneft har tatt investeringsbeslutning for første fase av fullfeltutbyggingen av North Komsomolskoye.

– Dette er en viktig milepæl i fellesprosjektet vi har arbeidet med i syv år, sier Elisabeth Birkeland Kvalheim, landsjef for Equinor i Russland.

North Komsomolskoye-prosjektet var en del av den strategiske samarbeidsavtalen som ble inngått av Rosneft og Equinor i mai 2012.

North Komsomolskoye er et konvensjonelt landbasert olje- og gassfelt i Vest-Sibir. Equinor har 33,33 % eierandel og Rosneft 66,67 % i JV-selskapet SevKomNeftegaz, som eier lisensen for North Komsomolskoye-feltet.

Samlede utvinnbare volumer i fase 1 anslås til 250 millioner fat olje og 23 milliarder kubikkmeter (bcm) gass.

Siste fra forsiden

+

Restarter klassingen og håper på kontrakt til våren 

+

Droppet PUD i 2022, men nå setter Vår Energi ny fart på King og Prince

Petrolink AS er konkurs

+

Sikter seg inn på Transocean Enabler-klassing i april

+

Yggdrasil-prisen stiger med 49 milliarder kroner: – Inntektene opp 100 milliarder

+

Gir ut bok om «skandalene i industrien»: – Økonomer kan ikke bygge ut sokkelen

Database

Petro Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Petro Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger