Equinor forlenger IT-kontrakt med Bouvet

©Equinor
Publisert 2. april 2025

Bouvet har inngått ny rammeavtale (Master Service Agreement) med Equinor som styrker og viderefører selskapenes langsiktige og strategiske samarbeid. 

I tillegg forlenges Bouvets største leveranseavtale med Equinor. Begge avtaler har en varighet på 5 år, med opsjoner på ytterligere 5 år.

I over 20 år har Bouvet vært en strategisk leverandør for Equinor gjennom digital ekspertise og opparbeidet forretningsforståelse. De inngåtte avtalene er en anerkjennelse av det langsiktige samarbeidet og resultater skapt over tid.

Avtalene omfatter leveranser av et bredt spekter av tjenester innen informasjonsteknologi og vil bidra til å akselerere Equinor sin digitale transformasjon gjennom effektivisering og felles innovasjon.

– Vi er både stolte og ydmyke over å få være med Equinor videre på deres digitale transformasjon. Vi ser frem til å bruke vår teknologiske ekspertise og opparbeidede forretningsinnsikt til å bidra til verdiskapning og måloppnåelse sammen med Equinor, sier daglig leder i Bouvet, Per Gunnar Tronsli.

Siste fra forsiden

+

Følger opp Othello-funnet med boring av Page

+

Leverandørselskap ønsker å bli lisenseier på norsk sokkel

+

– Fortøyd på feltet og i rute for oppstart i 2. kvartal

Flotellene var på jobb halvparten av tiden i mars

+

Equinor på gassjakt i «ingenmannsland» i Barentshavet

+

Tubing joint på 527 kg falt 3,7 meter

Database

Energi24 Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Energi24 Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger