NTB
Publisert 21. september 2020
Equinor har bestemt seg for å legge ned kontoret sitt i Austin i USA, som er selskapets senter for satsing på landboring i USA og resten av verden.

– Vi har besluttet å legge ned kontoret i Austin og samle all virksomhet i Houston, sier pressetalsperson Erik Haaland i selskapet til Dagens Næringsliv.

Kontoret i Austin i Texas har rundt 250 ansatte.

Selskapet reduserer nå sin aktivitet på land i USA. Aktiviteten i området Eagle Nord ble solgt før jul i fjor. I tillegg har Equinor bestemt seg for å ikke bore flere brønner i år i Bakken-feltet i Nord-Dakota.

Equinor vil ikke si noe om hvor mange ansatte som må forlate selskapet.

– Vi vil ikke gi noe eksakt tall. Det vi har indikert, er at antall innleide i USA og Storbritannia skal halveres. Samtidig skal antall stillinger i de samme landene reduseres med i snitt rundt 20 prosent, sier Haaland.

Siste fra forsiden

+

Ulykke ved testkjøring: – Rotorblad var montert feil vei

+

Jakter mer olje til Brage med ny letebrønn

+

Vil bruke Deepsea Yantai til Draugen-brønn

+

Engie kjøper hele DNO sin norske gassproduksjon

+

Investerer 13 milliarder i utbyggingen av Sverdrup fase 3

+

Equinor har gjort nytt oljefunn i Barentshavet

Database

Energi24 Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Energi24 Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger