Publisert 4. februar 2000

IKM Gruppen kjøper seg opp i dsc Engineering, og får dermed ekspertise på brann- og eksplosjonsbeskyttelse i porteføljen sin.

dsc Engineering har spesialisert seg på produkter og tjenester i forbindelse med passiv bran- og eksplosjonsbeskyttelse til olje- og gassindustrien, og er ifølge IKM en global totalleverandør når det gjelder dette segmentet.

Det oppkjøpte selskapet, som har 15 ansatte og en omstening i fjor på 66 millioner, vil sortere inn under IKM Gruppens avdeling Engineering/Construction/Operation.

– IKM vil med dette oppkjøpet ytterligere styrke sin posisjon innenfor Engineering, leveranser av nisjeprodukter og tjenester innenfor nybygg samt modifikasjonsprosjekter, spesielt rettet mot det internasjonale olje-/gass markedet, sier Divisjonsdirektør i IKM Gruppen AS, Arne Vervik.

Siste fra forsiden

+

Har tatt Havstjerne CCS ett steg nærmere utbygging

+

Lover å blokkere MDG i oljepolitikken

Satte norsk rekord: – Stort potensial i lange, kompliserte brønner

Kommentar
Helge Keilen
Redaktør, Offshore Media Group

Tøffere tider – igjen

+

Havtil har politianmeldt Equinor – fraktet kjemikalier i bøtter

+

Vinner mer jobb til Deepsea Mira i Namibia

Database

Petro Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Petro Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger