NTB
Publisert 23. september 2019
Island Offshore sender fartøyet Island Frontier i opplag etter at kontrakten med Equinor løper ut. Selskapet varsler oppsigelser, men tallet er ikke klart.

Brønnintervensjonsfartøyet Island Frontier står uten arbeid når kontrakten etter 13 år utløper 17. oktober, opplyser rederiet.

– Vi er evig takknemlige for den innsatsen mannskapet vårt har lagt ned alle disse årene, og det er veldig synd at vi ikke lyktes med å forlenge kontrakten med Equinor, sier administrerende direktør Tommy Walaunet i en pressemelding mandag.

Ledelsen har hatt drøftingsmøter med de tillitsvalgte med tanke på konsekvenser for de ansatte.

– Vi synes det er forferdelig trist å måtte la kompetente ansatte og gode kollegaer gå, men dagens situasjon er dessverre ikke forbigående og gir derfor ikke grunnlag for permitteringer på Island Frontier. Oppsigelser er dessverre eneste alternativ, fortsetter Walaunet.

Siste fra forsiden

+

Avgrenser Zagato Sør-funnet – Ridge kan doble Goliat-ressursene

+

Havarikommisjonen: Tolv bolter hadde gått til brudd da motoren stanset i lufta

+

West Elara skal plugge tre brønner for TotalEnergies

+

Equinor vil bruke Askeladden på Gullfaks satelitter ut 2033

+

Equinors plan: 250 letebrønner, 75 subseafelt og 600 produksjonsbrønner

+

Planlegger pilotbrønn før utbygging av Atlantis

Database

Petro Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Petro Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger