Moreld kjøper Ocean Installer

Foto: Ocean Installer
Publisert 7. juni 2024

Moreld, som tidligere var eid av HitecVision, har inngått avtale med nettopp HitecVision om å kjøpe Ocean Installer.

Oppkjøpet skaper et mangfoldig offshore engineering- og prosjektgjennomføringskonsern som kan tilby topside-, subsea- og marine engineering, samt vedlikeholds- og konstruksjonstjenester, skriver kjøper i en pressemelding. 

Oppkjøpet av Ocean Installer vil utvide Morelds tjenestespekter til undervannsteknikk og konstruksjonstjenester, skape en sterk leverandør for prosjektering og prosjektgjennomføring med over 2300 ansatte. 

Ocean Installer ble grunnlagt av private equity-selskapet HitecVision i 2011 og etablerte seg raskt som en stor aktør i markedet for undervannsinstallasjoner for offshore energi og fornybar energi. 

Selskapet har 280 ansatte fordelt på hovedkontoret i Stavanger og kontorer i Oslo, Houston, Aberdeen og Dubai.

Oppkjøpet forventes å være sluttført innen utgangen av juni 2024.

Siste fra forsiden

Annonse

Glem nykjøp – her sveiser de verdi tilbake i utstyret ditt

ANNONSØRINNHOLD FRA CASTOLIN TRIO
+

Følger opp funn i Norskehavet – klar for å bore Hoffmann

TFO2025: – Aldri før et større areal

+

Aker BP har gjort et funn i Skarv E-prospect

+

Miljødirektoratet anmelder Njord-utslipp til politiet

+

Fugleradar på 325 kg falt ned

Database

Energi24 Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Energi24 Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger