Nå har Equinor overtatt Wisting

Publisert 2. desember 2019

Equinor og OMV er enige om å overføre operatørskapet for Wisting-lisensen i Barentshavet i utbyggingsfasen gjeldende fra 1. desember.

– Vi er glade for å fortsette utbyggingen av Wisting-feltet og vil framover jobbe for å finne den beste utbyggingsløsning for feltet, sier Geir Tungesvik, direktør for prosjektutvikling i Equinor.

I juni inngikk de to selskapene en intensjonsavtale om å samarbeide om Wisting-utbyggingen i Barentshavet. Partene er nå blitt enige om den endelige samarbeidsavtalen.

Avtalen sier at operatørskapet for Wisting i utbyggingsfasen overføres til Equinor. OMV overtar operatørrollen i driftsfasen. Equinor skal lede utbyggingsprosjektet med OMV-personell innplassert i prosjektorganisasjonen.

Overføringen av operatørskapet er godkjent av norske myndigheter.

Siste fra forsiden

+

Ulykke ved testkjøring: – Rotorblad var montert feil vei

+

Jakter mer olje til Brage med ny letebrønn

+

Vil bruke Deepsea Yantai til Draugen-brønn

+

Engie kjøper hele DNO sin norske gassproduksjon

+

Investerer 13 milliarder i utbyggingen av Sverdrup fase 3

+

Equinor har gjort nytt oljefunn i Barentshavet

Database

Energi24 Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Energi24 Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger