Publisert 4. februar 2000

øystein Barth-Heyerdahl tiltrer rollen som ny daglig leder for Helgeland V&M 15. august.

– Styret i Helgeland V&M har signert en kontrakt med øystein Barth-Heyerdahl som tiltrer rollen som ny daglig leder fra 15. august. Et enstemmig styre er godt fornøyd med valget og presiserer at det har vært lagt stor vekt på fremtidig markedsarbeid gjennom rekrutteringsprosessen, heter det i en melding fra selskapet.

– Barth-Heyerdahl har god erfaring fra oljebransjen blant annet fra etableringen av Aqua Rock Company som landet en kontrakt med BP på leveranse av 1,2 millioner tonn stein, og senere som base manager for Coastbase Nordland, heter det videre.

– Vi er meget godt fornøyd med resultatet og ser frem til å utvikle Helgeland V&M videre, ta større markedsandeler og øke omsetningen. Dette er et ledd i Helgeland V&M strategi for hurtig vekst, hvor Barth-Heyerdahl passer godt inn, sier styreleder Morten Guttormsen.

Siste fra forsiden

Produksjonsstart for Maria fase 2

+

Equinor søker to års utsettelse av PUD på Smeaheia

Tre helikoptre satt på bakken etter varsel om metallspon i girboksene

DeepOcean kjøper australsk subseaselskap

+

Rondeslottet spuddet igjen – jakter opptil 1 millard fat

+

Subsea 7 tildelt studiekontrakt for reutbygging av tre felt i Ekofisk-området

Database

Energi24 Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Energi24 Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger