PGNiG godkjent som operatør for Polaris-lisensen

Foto: Glenn Stangeland
Publisert 3. januar 2024

Energidepartementet har godkjent PGNiG Upstream Norway som operatør og partner med Horisont Energi i Polaris-lisensen, CO2-lageret i Barentshavet.

– Med PGNiG Upstream Norway på plass som operatør og partner i Polaris, så har vi et sterkt fundament for å realisere det potensialet Polaris har til å redusere utslipp i industriell skala. Vi har hatt et godt samarbeid med teamet så langt og ser frem til å fortsette å utvikle dette gode partnerskapet fremover, sier Bjørgulf Haukelidsæter Eidesen, administrerende direktør i Horisont Energi.

  Horisont Energi og PGNiG har hver en eierandel på 50 prosent i CO2-lisensen EXL003 Polaris, som skal levere CO2-lagring til Barents Blue prosjektet til Horisont Energi og Fertiberia og andre CO2-kunder.

Deres oppkjøpsraid i Norge har bidratt til å gjøre Polen uavhengig av russisk gass

Siste fra forsiden

Satte norsk borerekord: – Stort potensial i lange, kompliserte brønner

Kommentar
Helge Keilen
Redaktør, Offshore Media Group

Tøffere tider – igjen

+

Havtil har politianmeldt Equinor – fraktet kjemikalier i bøtter

+

Vinner mer jobb til Deepsea Mira i Namibia

+

Bygger ut Isflak – investerer 4 milliarder i tie-back til Castberg

DeepOcean får forlenget IMR-kontrakt av Equinor

Database

Petro Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Petro Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger