Publisert 15. juni 2018

Spirit Energy melder at selskapet har gjennomført en suksessfull test av en ny pluggteknologi som selskapet tror vil spare industrien for «hundrevis av millioner pund».

Det er norske Interwell sin pluggeteknologi selskapet har testet på en onshore gassbrønn i UK.

Metoden som brukes stammer fra sveising av jernbaneskinner ved hjelp av en termittreaksjon, en kjemisk prosess som gir en intens varme. På denne måten smeltes fjell, betong og stål sammen til en slags magma som tetter brønnen.

Testen ble delfinansiert av Spirit Energy og Oil & Gas Technology Centre.

– Vi er svært tilfreds med resultatene fra onshore-prøvene. Interwells termitt-teknologi har vært kjent i årevis, og det er flott å se at Spirit Energy tar det i bruk i UK. Det neste steget er å ta teknologien offshore, og jeg ser sikker på at vi vil se like positive resultater der, sier Malcom Banks i Oil & Gas Technology Centre.

Siste fra forsiden

Odfjell Technology kjøper seg inn i Reelwell

+

Høyre vil konsekvensutrede LoVeSe

+

RNNP-rapport fra Havtil: 21 alvorlige skader på norsk sokkel i fjor

+

Rigger seg for boring av CO2-brønn øst for Yme

+

Slår alarm om alarmer ute av kontroll hos boreselskapene

+

Fire funn og nye letebrønner skal løfte Johan Castberg

Database

Energi24 Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Energi24 Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger