Vår Energi kjøper CCS-selskap

Foto: Oljedirektoratet
Publisert 11. juli 2023

Vår Energi akselererer nå arbeidet med å utforske potensialet til CCS og kjøper Feistein CCS – et selskap som spesialiserer seg på å modne storskala, kostnadseffektive CO2-lagringsmuligheter.

Karbonfangst og -lagring (CCS) vil spille en nøkkelrolle i arbeidet med å nå globale energi- og klimamål, og norsk sokkel har et betydelig potensial for karbonlagring, skriver selskapet i en pressemelding. 

– Teknologisk utvikling og investeringer i lavutslippsløsninger er nødvendig for å målet om netto null utslipp, og oppkjøpet av Feistein CCS akselererer vår posisjon og kompetanse på CO2-lagring. Vi er en forutsigbar, pålitelig lavutslippsleverandør av energi, og dekarbonisering er en naturlig del av å være et rendyrket olje- og gasselskap på norsk sokkel, sier EVP Technology, Drilling & Subsurface i Vår Energi, Ingrid Sølvberg. 

Siste fra forsiden

+

Vår Energi inviterer til «sail away» for Jotun FPSO

FOX Subsea sikrer stor kontrakt på Yggdrasil og Skarv

+

Ni letebrønner har gitt sju funn for Pandion: – Vi har høye kvalitetskrav

+

Inngår kontrakter for fase 6 av Balder-utbyggingen

Utlyser nytt CO2-lagringsområde i Nordsjøen

+

Får pålegg etter gjentatte brudd på reglene om arbeidsfrie perioder

Database

Energi24 Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Energi24 Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger