Vår Energi velger Sopra Steria

Publisert 2. februar 2023

Sopra Steria skal utvikle og drifte IT-infrastruktur for Vår Energi, den tredje største produsenten av olje og gass på norsk sokkel. 

– Ekstremt spennende, sier Rolf Erik Svarstad, direktør for energisektoren i Sopra Steria. – Dette er selvfølgelig stort og viktig. Vi blir med dette en innovativ og strategisk teknologipartner for Vår Energi.

Leveransene vil omfatte alt fra brukerstøtte, innovativ ITIL-basert drift av IT-infrastruktur og prosjekttjenester. Avtalen ble signert rett før jul og gjelder for minst fem år fremover.

Svarstad er overbevist om at kompetanse var avgjørende for at valget falt på Sopra Steria.

– Vi har det største fagmiljøet med de beste fagfolkene på feltet. I tillegg har vi lang erfaring i å modernisere IT-infrastruktur i ulike virksomheter, sier Svarstad.

Han ser fram til å være med Vår Energi på veien videre.

– Selskapet blir en av våre mest spennende og prioriterte partnere. I tillegg bidrar avtalen til ambisjonen vår om å vokse videre i Stavanger.

Sopra Sterias regionskontor i Stavanger har i dag 280 medarbeidere.

Siste fra forsiden

+
Kommentar
John Økland
Riggjournalist, Petro.no

Årets beste nyhet for riggverftene

+

Booker sin fjerde semi-rigg:- Sikrer nødvendig riggkapasitet

+

– Ett stort eller noen mindre funn vil åpne for gassrør fra Barentshavet

+

Aker BP henter ny rigg inn på norsk sokkel

+

Reuters: Norge og ni andre land inngår avtale om 100 GW fra havvind

+

Equinor utsetter Rhombi-utbygging – venter på ledig kapasitet i Fram

Database

Petro Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Petro Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger