Publisert 10. november 2017

Statoil har tildelt Beerenberg en kontrakt for vedlikehold og modifikasjoner på Tjeldbergodden.

Kontraktsverdien er estimert til rundt 20-40 millioner kroner årlig, eller totalt 200 millioner kroner, skriver Beerenberg i en børsmelding.

Avtalen trer i kraft 1. januar 2018.

Beerenberg har omfattende erfaring fra vedlikeholdsoppdrag på en rekke landanlegg i Norge, og har siden mars 2017 utført et prosjektbasert vedlikeholdsoppdrag på Statoil Tjeldbergodden.

– Denne kontraktstildelingen har strategisk betydning for Beerenberg, i et område hvor selskapet er godt etablert. Vi ser videre dette som en anerkjennelse for at Beerenberg leverer kvalitet og service til betingelser som er konkurransedyktig i markedet, sier kommunikasjonssjef Ole Klemsdal i Beerenberg.

I henhold til kontrakten vil Beerenberg være totalleverandør av ISO og andre tilstøtende tjenester på anlegget.

Siste fra forsiden

+

Har spuddet ny avgrensning på Smeaheia

+

Girer opp letingen med tre brønner rundt Garantiana

+

Måtte sy 13 sting etter å ha blitt truffet i hodet av støtte

+

Investerer 10 milliarder i utvidelse av Heidrun

+

Fertiberia går ut av Barents Blue

+

Sp-exit åpner for 26. konsesjonsrunde

Database

Energi24 Database gir enkelt og raskt oversikt og innsikt i kommende prosjekter på norsk sokkel.

Gå til Energi24 Database

Full oversikt over letebrønner

Full oversikt over rigger

Full oversikt over feltutbygginger